Огляд фоторедакторів для Android

Огляд фоторедакторів для Android

Как сделать размытую рамку по бокам приложение

За часів, коли фотокамерами оснащують практично будь-яке носиться пристрій, кожен може (і, як правило, намагається) спробувати щастя в ролі фотографа. Відзнятий матеріал, правда, здебільшого ніяк не обробляється (в кращому випадку — застосовується який-небудь фільтр в Instagram), проте до цих пір збереглися ентузіасти, які не проти повозитися над знімком в фоторедакторі. Десь посеред двох крайнощів у вигляді професійних пакетів на кшталт Adobe Lightroom і вже згаданого Instagram розташувалися фоторедактори для мобільних платформ — вони завжди під рукою, дозволяють обробити знімок відразу після його отримання і пропонують базові інструменти, здатні задовольнити звичайного фотолюбителя.

Adobe Photoshop Express

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

Безкоштовний фоторедактор для мобільних платформ від що не потребує якоїсь особливої ​​реклами розробника. На жаль, він швидше за «Express», «Photoshop» — додаток зовсім просте, з базовим набором функцій, і на Photoshop схожий, прямо скажемо, слабо. Тут же відзначимо, що у Adobe є і комерційний продукт, що пропонує набагато більше число функцій — Photoshop Touch.

У головному вікні програми виводиться стрічка всіх знайдених в пристрої фото — натискання на піктограму відкриває її повноекранний перегляд; щоб потрапити в власне редактор, потрібно за допомогою системної кнопки викликати меню і вибрати там відповідний пункт або ж в головному вікні спочатку натиснути кнопку Edit, а потім вибрати потрібний знімок.

Меню редактора розділено на 4 розділи: в першому можна обрізати знімок, вирівняти горизонт, розгорнути на 90 градусів і зробити дзеркальний варіант (у вертикальній або горизонтальній площині). У другому доступна експокоррекция, регулювання насиченості кольорів, яскравості і контрасту, переклад фото в одноколірний режим з ручним вибором відтінку, або ж в традиційне ч / б. Третій пункт меню з незрозумілої причини повністю відведений під один-єдиний інструмент — soft focus, що дозволяє задати «художнє» розмиття знімка. І, нарешті, в останньому, четвертому пункті меню знаходяться фільтри і рамки — і того, і іншого трохи менше десятка, причому в самих базових варіантах.

Підсумковий результат можна зберегти локально, а також відправити у Facebook або Twitter, і на цьому, власне кажучи, можливості Adobe Photoshop Express закінчуються — негусто навіть для звичайного мобільного фоторедактора, не кажучи вже про програму з приставкою «Photoshop» в назві.

Aviary Photo Editor

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

У головному екрані редактора від Aviary виводиться стрічка з усіх знайдених в пристрої зображень (відключити зайві папки можна в налаштуваннях програми) — знімок для роботи можна вибрати з неї, отримати з камери або вибрати з галереї за допомогою відповідного системного застосування.

В меню «Поліпшити» знаходиться 3 автоматичних «поліпшувачів» — підвищення чіткості ( «високий дозвіл»), оптимізація яскравості ( «висвітлити») і регулювання балансу білого ( «виправлення кольору»). Ручних регулювань у них немає, працюють вони за принципом «вкл / викл». Далі в стрічці інструментів чомусь йдуть відразу «Ефекти» — трохи більше десятка встановлених фільтрів а-ля Instagram і пропозиція завантажити з Google Play додатковий пак. За ефектами слідують меню «Кадри» (накладення рамок) і «Стікери», які також пропонується завантажити — за замовчуванням в цих розділах нічого немає.

Далі все ж йдуть більш традиційні настройки — мабуть, розробник порахував, що типовий спосіб застосування фоторедактора на мобільному пристрої — включення автоматичних «покращувачів», застосування фільтра і накладення рамки, внаслідок чого і виніс ці пункти в самий початок стрічки інструментів. На щастя, якщо користувача такий порядок не влаштовує, він може вручну відсортувати їх в настройках редактора (і навіть вимикайте).

Так, далі йде меню «Обрізка», де можна кадрувати вихідне зображення — як з довільним співвідношенням сторін, так і з одним із заданих. Меню «Фокус» дозволяє задати область різкості (кругову або лінійну, з регулюванням площі) — це дозволяє імітувати «портретну» глибину різкості або ж створювати tilt-shift подібні фото. У «Орієнт.» Можна повернути фото — на довільний кут або на 90 градусів, а також «отзеркалить» в горизонтальній або вертикальній площинах. Наступні за ними пункти «Яскравість», «Контрастність» і «Насиченість» в описі не потребують — можна хіба що здивуватися, що вони все виконані у вигляді окремих пунктів меню, а не об'єднані в один загальний, разом з «Тепло» (регулювання колірної температури) і «Різкість». В меню «Цв.пятно» можна перетворити фото в чорно-біле, залишивши або колір в довільно обраній зоні ( «вільний колір»), або зберігши якийсь конкретний колір ( «розумний колір»). Пункти меню «Малюнок» і «Текст» дозволяють, відповідно, намалювати щось поверх фото або накласти на нього довільну підпис.«Кр.глаза» дозволяє прибрати ефект червоних очей (а точніше, замінити червоний колір в обраній зоні на більш тьмяний синій). В меню «світлого» можна вибірково освітлити ділянку зображення, в «Дефект» — розмити зону з яким-небудь артефактом, щоб він не так кидався в очі.

Cymera — Camera & Photo Editor

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

Як видно з назви, це не просто фоторедактор, а комплект з редактора, камери і галереї. Камера — досить стандартна, з парою цікавих знахідок на кшталт цифрового зуму, здійснюваного за допомогою … перетягування кнопки спуску, можливості створення фотоколажів за допомогою набору «лінз», імітація tilt-shift в процесі зйомки і т.д.

Галерея працює швидко і гладко, показує фото як загальної стрічкою, так і з розбивкою по днях / місяцях, плюс може виводити тільки фото, на яких є люди. З галереї можна перейти в режим створення колажу або, натиснувши на «чарівну паличку», відправити знімок в редактор.

У редакторі є можливість автоматичної обробки фото — досить вибрати, що саме на ній зображено (портрет, пейзаж, їжа, текст), і редактор автоматично застосує відповідний, з його точки зору, набір фільтрів.

У меню Edit можна створити колаж, розгорнути знімок на 90 градусів, обрізати (доступні як наперед задані пропорції, так і вільний режим) і вирівняти «завалений» горизонт. Меню Correct містить базові інструменти редагування фото — настройка яскравості, контрасту, насиченості, автоматична оптимізація знімка і підвищення різкості. Меню Effect пропонує три десятка різних фільтрів, з десяток відблисків, набір рамок і імітацію глибини різкості (кругової і лінійної — tilt-shift).

А ось далі слід меню Beauty, і це абсолютно окрема розмова. З його допомогою можна відредагувати портрет — збільшити очі, змусити людину посміхатися, зробити обличчя тонше або, навпаки, товщі, поміняти зачіску, приклеїти накладні вії, накласти рум'яна, відбілити шкіру і т.д. — в загальному, такий собі віртуальний макіяж, і, судячи з відгуків в Google Play, свою аудиторію він явно знайшов.

Отриманий результат можна відправити в одну з онлайнових служб — підтримуються Facebook, Twitter, Tumblr, Mixi і Sina Weibo (останні два — відповідно, японська соціальна мережа і китайський сервіс мікроблогів). Програма безкоштовна, в режимі галереї при підключенні до інтернету показується рекламний банер.

Photo Editor

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

Розробник явно недовго роздумував, як йому назвати свій продукт — і приблизно стільки ж часу зайняла розробка інтерфейсу. Фоторедактор під назвою «фоторедактор» виглядає так, ніби його автор все зусилля зосередив на функціональності програми, в результаті чого виглядає вона, м'яко кажучи, аскетично. Зате в плані можливостей у Photo Editor все в повному порядку.

Головне вікно програми пропонує кілька варіантів отримання зображення: вибір фото з галереї, отримання знімка за допомогою камери, відкриття локального файлу в Провіднику, створення чистого файлу з заданим розміром і кольором фону, повторне відкриття недавно оброблюваних фото і навіть … відкриття декількох файлів одночасно, для пакетної обробки.

У вікні редагування фото внизу знаходиться скролліруемое меню з набором інструментів, яке виглядає на рідкість неінтуітівнимі — користувачеві доведеться витратити якийсь час на освоєння принципів роботи в цьому редакторі. У розділі «Колір» за допомогою повзунків регулюються тон, насиченість, температура, експозиція, яскравість і контрастність знімка (за замовчуванням за раз виводяться тільки два інструменти, перемикання між усіма трьома парами здійснюється за допомогою кнопки з піктограмою, що нагадує іконку «Play»). При бажанні регулювати кольори можна за допомогою кривих або ж рівнів (як однієї загальної регулюванням для RGB, так і по кожному з трьох кольорів окремо). Треба сказати, що виглядають ці меню так, ніби їх цілком взяли з повноцінного десктопного фоторедактора і впровадили в мобільний додаток. Більш того, наступний за ними розділи «Ефекти» спочатку пропонує знову-таки традиційні регулювання на кшталт зміни гами, автоматичного підстроювання контрасту і тону, колірних регулювань і балансу білого, підвищення різкості та розмиття (причому як стосовно до всього зображення в цілому, так і до окремих дільницях, які можна виділити за допомогою масок або кистей), і лише потім містить «інстаграмовскіе» цветофільтров (ескіз, акварель, ломо, сепія, ч / б, контурний і т.д.). У наступному меню, «Ефекти II» йде не продовження фільтрів, як могло б здатися, а перетворення зображення на зразок отзеркаліванія по вертикалі / горизонталі і розтягування / стиснення.Розділ «Рамки» містить то, що і очікує користувач — набір рамок, в тому числі з можливістю додавання підпису, в меню «Корекція» виявляються вже зустрічалися раніше інструменти «Колірна температура» і «Відбілювання», плюс тут же є видалення ефекту червоних очей і корекція перспективи. Серед інших інструментів, не самих звичайних для «мобільних» фоторедакторів, відзначимо видалення цифрового шуму і клонування ділянки зображення (для видалення артефактів). Також тут є поворот знімка (на фіксовані або довільні кути, з можливою автообрізка), кроп зображення (з використанням будь-якої геометричної фігури, аж до п'ятикутної зірки, або ж взагалі вільний виділення необхідної зони за допомогою кисті. Окремо відзначимо можливість зміни розміру знімка — результуюче дозвіл в пікселях можна вводити вручну або вибрати один із шаблонів.

Результат можна зберегти в JPEG або PNG, причому попутно дозволяється видалити або відредагувати метадані, після чого або зберегти файл локально, або передати його в інший додаток (або встановити в якості шпалер).

Як бачимо, розробник злегка злукавив в описі своєї програми ( «просте і зручне застосування для роботи з фотографіями») — Photo Editor складно назвати зручним, особливо на тлі таких програм, як Snapseed, проте в плані функціональності змагатися з ним зможе далеко не кожен. Безкоштовна версія показує рекламу при наявності підключення до інтернету (якщо його вимкнути, банер зникне, але простір, що звільнився використовуватися не буде). Відключити рекламу можна, сплативши повну версію в налаштуваннях програми ($ 3).

PicsArt Photo Studio

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

«Плитковий» інтерфейс головного екрану PicsArt Photo Studio нагадує про Windows Phone, і заодно показує, що розробники програми намагалися зробити щось більше, ніж «просто» фоторедактор — тут є досить розвинені соціальні функції (можна увійти за допомогою облікового запису в Facebook, Twitter, Google або створити власний обліковий запис в сервісі PicsArt). Так що крім «головною» сторінки з власне «фоторедакторской» функціональністю, тут є стрічки цікавих фото, останніх опублікованих знімків, топ міток і т.д.

Головна сторінка є, по суті, загальним інтерфейсом для доступу до основних модулів, так що PicsArt Photo Studio можна назвати насправді пакетом з декількох додатків.Так, найбільша «плитка» з назвою «Фотографія» — це власне фоторедактор. У ньому можна працювати з локальними зображеннями, отримувати знімки з камери, а також відкривати фото з онлайнових сервісів — власного PicsArt, Facebook, Flickr, Google і Dropbox. За допомогою меню «Інструмент» можна обрізати, розгорнути і змінити розмір знімка, а також склоніровать його частина. Розділ «Ефект» викликає модуль PicsArt Effects, в якому містяться десятки різних фільтрів з досить тонким налаштуванням кожного, а також інструменти корекції кольору і видалення червоних очей. Меню «Маска» поволяет накласти на знімок напівпрозорі маски — художні рамки, відблиски і т.д. Виклик меню «Намалювати» запускає модуль PicsArt Drawing Tool — тут можна створювати власні мальовані зображення поверх знімка, а також додавати різні текстові підписи. З інших «художніх прикрас» знімка тут є винесення з текстом, відблиски, стікери, об'єкти з кліпартів, рамки і межі. Отриманий результат можна зберегти локально або ж завантажити в PicsArt, опублікувати в Facebook або Twitter.

Наявні на головній сторінці PicsArt Photo Studio «плитки» «Ефект» і «Намалювати» викликають уже згадувані модулі PicsArt Effects і PicsArt Drawing Tool; крім них, тут є власний модуль фотокамери (з накладаються в реальному часі фільтрами і масками, а також розширеними регулюваннями начебто балансу білого або вибору сцени) і модуль створення фотоколажів PicsArt Collage Maker — з можливістю вибору варіанту сітки (є навіть спеціальний стиль для «обкладинки »Facebook), фону колажу і т.п.

У безкоштовної версії показується рекламний банер (при підключенні до інтернету), відключити його можна, купивши у власному магазині PicsArt повну версію за

50 грн. Крім того, в магазині можна придбати (або скачати безкоштовно) додаткові шрифти, тематичні набори об'єктів Clip Art, рамок і т.д.

Pixlr Express

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

Безкоштовний графічний редактор від яка не потребує якоїсь особливої ​​реклами компанії Autodesk. При запуску пропонує зробити фото за допомогою камери або вибрати вже наявний знімок з галереї.

Інтерфейс не можна назвати особливо зручним, особливо при використанні на невеликому екрані смартфона — кнопки невеликі, в багатьох розділах меню міститься по десятку і більше пунктів, які перекривають часом до третини корисної площі. При цьому ніякої угруповання по затребуваності в рамках розділу немає — наприклад, в першому ж меню Adjust на перших місцях стоять інструменти на зразок Whiten (за допомогою якого можна висвітлити певну частину знімка) і Touch Up (точкове ретушування знімка), при цьому напевно набагато більше затребуваний інструмент Auto Fix знаходиться мало не в самому кінці списку.Крім того, в цьому розділі є Focal Blur (імітація кругової або лінійної «глибини різкості», з додаванням ефектів на кшталт світіння або посилення квітів), Color Splash (робота з окремо взятим кольором), Contrast (регулювання яскравості і контрасту), Blur, Sharpen і Denoise (відповідно, розмиття, посилення різкості і усунення цифрового шуму — правда, остання опція працює, м'яко кажучи, не дуже добре), Red Eye (видалення червоних очей, прибирає насиченість червоного кольору в обраній зоні, перетворюючи таку ділянку в чорно-білий ). Є обрізання знімка — з довільними пропорціями або ж декількома заданими варіантами (1: 1, 16: 9, 4: 3, 6: 4), поворот (на 90 градусів або на довільний кут, при цьому кадр обрізається так, щоб на фото не з'явилися білі поля) і «віддзеркалювання» у вертикальній або горизонтальній площинах. Також варто відзначити інструмент History Brush — «пензлик», за допомогою якої можна скасувати внесені в вихідний знімок зміни. У меню Color і Vibrance містяться регулювання освітленості, насиченості і колірного відтінку.

При підключенні до Інтернету в Pixlr Express можна завантажити якийсь набір спецефектів від Illamasqua (британського косметичного бренду) — стікери у вигляді накладних вій, що накладаються поверх фото прозорі шари з сердечками і т.д. Виглядає цей пакет в даному редакторі, м'яко кажучи, не до місця, однак за безкоштовність, як не крути, доводиться платити.

З базовим редагуванням фото на цьому в Pixlr Express все, далі йдуть спецефекти, які тут виявляється просто величезна кількість — в одному тільки меню Effect міститься 7 категорій (Vintage, Unicolor, Creative і т.д.), в кожній з яких знаходиться по десятку -два ефектів, причому всі вони виглядають досить цікаво, і користувачі, що захоплюються таким способом обробки фото, напевно оцінять можливості редактора гідно.

До інших способів «художньо» познущатися над фото можна віднести інструменти Overlay (різні напівпрозорі шари, що накладаються поверх фото), можливість додавання рамок, стікерів і різних написів (причому для останніх є кілька десятків різних шрифтів, згрупованих у вісім категорій).

В цілому, Pixlr Express виявляється дуже функціональним редактором, проте до його інтерфейсу доведеться звикати.

Как сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложениеКак сделать размытую рамку по бокам приложение

Зручний і функціональний редактор від компанії-розробника цілого ряду плагінів для програм Adobe.Його авторам вдалося реалізувати інтуїтивно зрозумілий і гнучкий варіант редагування з використанням сенсорного екрану — майже всі операції в Snapseed виконуються за допомогою «свайпов» вліво-вправо і вгору-вниз.

Фото можна отримати з камери або вибрати з галереї, після чого ви потрапляєте в головне вікно редактора — тут розташовується саме фото і категорії інструментів редагування (знизу при портретній орієнтації пристрою і зліва — при альбомної). Першим пунктом йде автоматична корекція, в якій Snapseed самостійно підлаштовує контраст і кольоровість зображення — при бажанні зроблені ним настройки можна змінити, для цього достатньо зробити свайп вгору (або вниз) — посеред екрану з'явиться меню з двох пунктів contrast correction і color correction. Вибираємо потрібний і свайпом вліво-вправо регулюємо значення обраного параметра. У правому верхньому куті відображається іконка «картина» — при натисканні на неї відображається вихідне зображення, що зручно для порівняння з внесеними змінами.

Всі інші інструменти працюють за таким же принципом — спливаюче меню з переліком налаштувань по свайпа вгору-вниз і регулювання обраного параметра свайпом вліво-вправо, плюс в деяких інструментах є можливість налаштування додаткових параметрів (вибір одного з пресетів і т.д.) — вони доступні в нижній частині екрана, поруч з рядком, в якій виводиться назва поточного інструменту.

В меню Selective Adjust можна змінювати яскравість, контрастність і насиченість ділянок зображення з певним кольором — наприклад, траву, небо і т.д. Меню Tune Image пропонує редагувати всі фото цілком — тут доступні такі інструменти, як яскравість, контраст, насиченість, баланс білого і «витягування» тіней. Виправити «завалений» горизонт можна в меню Straighten, в меню Crop доступні інструменти кадрування зображення (як з довільним співвідношенням сторін, так і з одним з фіксованих), меню Details дозволяє підвищити чіткість зображення і проявити деталі в тінях.

Далі йдуть різні спецефекти — переклад фото в ч / б (знову ж таки, з регулюванням яскравості / контрасту / зернистості і вибором одного з шаблонів — «плівка», «яскраве / темне», «темне небо», «контрастне»), обробка « під старовину »- Vintage (з декількома варіантами« старовини », регулюванням ступеня обробки і т.д.), Drama, Grunge, Center Focus, Tilt-Shift і Retrolux — описувати їх все навряд чи має сенс, відзначимо лише, що для любителів погратися з фільтрами в Instagram тут буде справжнє роздолля. Є і всюдисущі «рамочки» — більше двох десятків різновидів з декількома базовими настройками.

На жаль, є у Snapseed і недоліки — хоч і нечисленні, але досить істотні для деяких користувачів. Так, в нашому випадку він відмовлявся обробляти повнорозмірні 9-мегапіксельні знімки, зменшуючи їх до 2000х1125 пікселів, плюс в ньому немає функції зміни розміру зображення.

Найбільш зручне управління реалізовано в Snapseed — враховуючи, що в плані функціональності це додаток також виглядає досить добре, спробу знайти «свій» фоторедактор варто почати саме з нього. Якщо ж потрібна максимальна функціональність, незважаючи на особливості інтерфейсу, зверніть увагу на Photo Editor або Pixlr Express — вони в цьому плані виглядають, мабуть, краще за інших. Наявні в деяких редакторах соціальні функції, на наш погляд, навряд чи будуть особливо затребувані — в кінці кінців, для цих цілей набагато простіше скористатися тим же Instagram або клієнтом Twitter.

5